PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34303}
7,5 1 372
oceny
7,5 10 1 1372
7,5 4
oceny krytyków
Boccaccio '70
powrót do forum filmu Boccaccio '70

W wydaniu DVD brakuje jednej z noweli "Renzo e Luciana". Wiecie dlaczego? Czyżby chodziło o
zbytnie kontrowersje? Nieudostępnienie praw do dystrybucji w Polsce? O co chodzi?

ocenił(a) film na 9
Martix555

Jak podaje Wiki: "The first episode, by Monicelli, was only included in the Italian distribution of the film". Chyba poza Włochami wciąż nie można tej noweli legalnie obejrzeć...

Sqrchybyk

Szkoda :<
Dzięki za informację!

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Wersja czteronowelowa była na pewno wyświetlana kiedyś na TVP Kultura, a poza tym nie jestem pewien czy Filmoteka Narodowa nie dysponuje czasem wersją pełną (na 35 mm). Więc z tym wyświetlaniem poza Włochami to tak różnie bywa, prawda?

ocenił(a) film na 9
Bedrich

Na pewno taka wersja była wyświetlana? Jeśli tak to fatalnie, bo miałem ją nagraną, ale skasowałem gdy w ręce wpadł mi DVD z filmem :(

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Na 100 %, sam się wtedy czaiłem przy telewizorze, bo chciałem właśnie wersję czteronowelową obejrzeć. Pogrzebałem trochę w tzw. międzyczasie i wyczytałem, że dystrybutor wycofał nowelę Monicellego tuż po skończeniu produkcji i np w Cannes '62 film był wyświetlany w wersji trzynowelowej. Do polskich kin w roku 1967 została skierowana wersja dwunowelowa tylko (Fellini i De Sica). Nadal nie wiem jak z tymi DKF-ami było. Nie jestem już w stanie rozstrzygnąć czy jak widziałem ten film na przeglądzie kina włoskiego w Gdańsku 12 lat tremu, to czy widziałem wersję czteronowelową, czy teraz tak mi się tylko wydaje.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Na pewno, wersja 4 nowelowa na TVP Kultura, nawet sobie nagrałem. Zaciekawił mnie, ale teraz, po upływie tych 2-3 lat już nie robi takiego wrażenia, poszła do kasacji xxD

ocenił(a) film na 9
amalaryk

No to pozostaje czekać na powtórkę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones