PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35101}

Wielki Gatsby

The Great Gatsby
7,2 121
ocen
7,2 10 1 121
Wielki Gatsby
powrót do forum filmu Wielki Gatsby

polecam wszytkim ludziom zmęczonym trudami codziennej gonitwy i marazmem który ich otacza proze Fitzgelarda!!! żaden film tego nie odda, kinomaniacy!! a Gatsby jest naprawdę krótki:). To wspaniały klasyk. Fitzgelard ma to do siebie że doskonale oddaje ducha epoki - gdy czyta się jeg opowieści człowiek bezwiednie wczuwa się w czasy o ktróych mowa, w atmosferę, w porę roku. Gdy po skończeniu lektury wraca do podłej rzeczywistości kominów i smoły doznaje przykrego rozczarowania ....:( Fitgerald potrafi czarować -polecam:)
mój opis na stronie filmu )opis oczywiście książki hihi) Czuła jest noc jest bardziej patetyczny i egzaltowany ...wybaczcie - ja po prostu lubię ten nurt amerykanskiej literatury a Fitzgelard jest mistrzem:)
pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
Roisin

zgodze sie z toba film w zestawieniu z ksiazke wypada duzo ponizej oczekiwan, a z prozy fitzgelarda przeczytalem jedynie gatsbiego ale w najblizszym czasie mam zamiar wypelnic brakujace luki

tomek_53

witam :) wlasnie pisze prace magisterska na temat gastbyego- mielibyscie moze linki do torrentow z adaptacjami z 46 i 49 roku? nie moge nigdzie znalezc ani obejrzec :(

dangerouspea

pewnie już nieaktualne. Mogę zapytać co studiujesz? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones