Sophia Loren

Sofia Villani Scicolone

8,3
4 116 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sophia Loren

jak włsoka aktorka , grająca we włoskiej produkcji "matka i córka" otrzymuje oscara w kategorii -
najlepsza rola kobieca ? . Jaka w końcu procedura decyduje o tym że ktoś z poza ameryki nie
grającym tym bardziej w amerykańskiej produkcji ani nie mająca korzeni amerykańskich otrzymuje
oscara .?

maciekb80

Aktorzy i aktorki będący członkami Akademii przyznają nominacje i nagrody w tej kategorii. Nie jest powiedziane odgórnie, że nie może być nominowana aktorka grająca w filmie, którego nie wyprodukowano w USA. Helen Mirren również dostała Oscara za rolę królowej Elżbiety w filmie produkcji brytyjskiej, a Emma Thompson za rolę w "Powrót do Howards End" produkcji brytyjsko - japońskiej.

madz20

okey ale były to filmy angielskojęzyczne a nie kino włoskie czy też hiszpańskie

maciekb80

Język produkcji ma znaczenie tylko w jednej kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

maciekb80

nie tak dawno nominowana była Francuzka Emmanuelle Riva za Miłość (Amour)

takich przykładów na pewno znalazłoby się więcej

maciekb80

hmm... o ile się nie mylę to mam przykład całkiem niedawnej wygranej

Marion Cotillard - 2008 rok Oscar dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w Niczego nie żałuję (La Mome), produkcja francusko-czesko-brytyjska przy czym francuskojęzyczna

jak przypomni mi się więcej pierwszoplanowych to napiszę

madz20

teraz to ja sie nawet dowiedziałem że polska aktorka Ida Kamińska była nominowana do oscara za role pierwszoplanową .

maciekb80

Faktycznie dużo się o tym teraz mówi w kontekście przewidywanej (daj Boże) nominacji dla Agaty Kuleszy za rolę drugoplanową w "Idzie".

madz20

tym bardziej że za promocję filmu odpowiedzialna jest ta sama osoba która doprowadziła do zwycięstwa rok temu film "wielkie piekno"

maciekb80

Ooo... tego nie widziałam! Z tą widzą moje nadzieje na powodzenie "Idy" rosną.

madz20

no i ta zbieżność imion .

maciekb80

Oczywiście zacietrzewieni zwolennicy teorii "żydowskiego" Hollywood powiedzą, że nie ma przypadków - Kamińska była Żydówką, a film "Ida" jest żydowską propagandą o antypolskiej wymowie :)...

madz20

i bardziej by mnie zdziwiło gdyby tak nie było . Tak więc z natury jest sie przygotowanym na najgorsze ;)

maciekb80

to jest akurat wytłumaczalne, ale swoją drogą ja dałbym jej oskara nawet, gdyby pochodziła z marsa

Carabiniero

...bo w końcu Zośka ma nieziemski talent! ;)

magmos

Maaa!

maciekb80

a co do zasadności przyznania jej Oscara zasłużyła w 100%, fantastyczna rola

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones