PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36948}

Matka i córka

La ciociara
7,4 327
ocen
7,4 10 1 327
Matka i córka
powrót do forum filmu Matka i córka

Film ma tak głupie sceny, że aż staje się zabawny i przyciąga uwagę. Najlepsi są kręcący się po okolicy dwaj faszyści, a także niemiecki groźny generał. Podobał mi się też niemiecki oszołomiony żołnierz, fajnie mówił "danke", a także aliancy komandosi robiący imprezę przy miasteczku opanowanym przez hitlerowców.

Przez cały czas właściwie komedia i to dosyć głupia. Potem bardziej dramat. Sytuację ratuje podstarzała Sophia Loren. Mimo słabego poziomu filmu, wręcz groteski, aktorka pokazuje kawał wysokiej klasy. Jej córeczka też daje radę, a w dodatku jest bardzo ładna.

Masa przerysowanych, sztucznych scen, film dziwoląg. Naprawdę dziwny.

ocenił(a) film na 6
Piotrek4

Przez Twój komentarz mój świat legł w gruzach! Film, który dotąd uważałam ze niezwykle wnikliwe studium relacji pomiędzy matką i córką w czasach wojennego terroru, obraz traktujący o sprawach ponadczasowych i uniwersalnych czy wreszcie jedną z lepszych adaptacji prozy A. Moravii w historii kina (obok "La Ciociary" w reżyserii Vittorio De Sici), okazał się być... zwyczajnym gniotem, na który szkoda czasu, prądu, powietrza... wszystkiego! Po tak przykrym doświadczeniu już nigdy się nie pozbieram!


Pssst! To, że czasem można coś powiedzieć czy napisać nie jest równoznaczne z tym, że warto.

ocenił(a) film na 3
magmos

A dziękuję, cieszę się, że ktoś liczy się z moim zdaniem.


Oryginału nie widziałem, podejrzewam, że jest "normalna", ale ta wersja jest naprawdę zabawna.

ocenił(a) film na 6
Piotrek4

Oj, ja biorę pod uwagę tylko i wyłącznie KONSTRUKTYWNĄ krytykę, a ta wymaga (przede wszystkim) wiedzy o przedmiocie krytyki. Obrzucać błotem każdy jeden potrafi.

ocenił(a) film na 3
magmos

Czyli wziąłeś pod uwagę moja krytykę czy nie? Bo już nie wiem. Skoro odpisałeś na posta zakładam, że tak.

Poza tym jakiej wiedzy wymaga komiczny żołnierz mówiący śmiesznie danke, czy groteskowy niemiecki generał? Wymaga wiedzy znajomości książki i mądrości z niej płynących? Czy przedmiotem krytyki ma być teraz twórczość Moravii, (mityczna) głębia płynąca z treści jego dzieł, a co za tym idzie głębia płynąca z filmów; czy może przedmiotem krytyki jest film sam w sobie? Jako osobny reprezentant sztuki, z aktorstwem i reżyserią na czele?

Zawsze uważałem, że to drugie, i czuję się niewinny, właśnie z powodu komicznej formy filmu. Boki zrywać przy niektórych fragmentach. Aż nie pasuje końcówka do reszty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones